Loading...

شلوار لگ چیست؟

|
شلوار لگ چیست؟
برای کسب اطلاعات درباره خرید لگ، انواع مدل‌های آن و آشنایی با کاربرد، نحوه خرید و استفاده از این پوشاک زنانه و مردانه مطلب زیر را ملاحظه نمایید. در این متن به تفاوت لگ و ساپورت همچنین شناخت انواع لگ مثل لگ ورزشی، زمستانه، چاپی و لگ کوتاه پرداخته شده است.

راهنمای خرید لگینگ Leggings

لگ یک نوع شلوار کشی مشابه ساق شلواری با قابلیت ارتجاعی بالا است که به شکل جذب، چسبان و فیت بدن طراحی می‌شود. آن‌را غالباً برای ورزش استفاده می‌کنند ولی اخیرا در صنعت مد و فشن Fashion جایگاه خاصی پیدا کرده و در استفاده روزمره و غیر ورزشی هم کاربری دارد.

عکس لگ جذب پیلاتس زنانه مشکی طرح دار
جیب ندارد و به صورت کشی و اندامی با فاق کامل طراحی می‌شود. برای راحتی بیشتر قسمت کمر به صورت کشی طراحی شده است. برخی از انواع مدل لگ دارای کش پهن هستند که شکم را به خوبی گرفته و کمک به لاغر کردن و کوچک نشان دادن شکم می‌کنند؛ در واقع نوعی گن مناسب شکم و پهلوها هم محسوب می‌شوند.
فروشگاه آنلاین لگ مشکی تمرین ورزشی Workout Legging
غالبا با پارچه از جنس لاکرا Lycra، ویسکوز، چرم مصنوعی، جیر، پلی آمید و یا پارچه‌های پلاستیکی با کشسانی بالا ساخته می‌شود. لاکرا، لایکرا یا اسپندکس نوعی پارچه از الیاف مصنوعی با کشسانی زیاد است که با شستشو تغییر سایز نمی‌دهد و کیفیت خود را از دست نمی‌دهد.

لگ رنگی مشابه شلوار با طرح چاپ شده
لگ‌ها به علت استفاده در پوشاک ورزشی نسبت به شلوارهای دیگر قدرت کششی بالایی دارند که گاهی تا پنج برابر کش می‌آیند. توجه کنید که حتماً بر طبق سایز و وزن خود خریداری کنید تا پارچه حالت شیشه‌ای، نازک و بدن نما نداشته باشد.

تصویر لگ زنانه womens legging

شرکت‌های مختلف ایرانی و خارجی به تولید این نوع شلوار می‌پردازند و مارک پنتی penti که یک برند ترک می‌باشد یکی از شناخته شده‌ترین آن‌ها در ایران است. برندهای مختلف سایزبندی متفاوتی دارند و بهتر است اگر در انتخاب سایز خود مردد هستید سایز بزرگتر را انتخاب کنید تا احساس راحتی بهتری داشته باشید.

لگ یا لگینگ که نوعی پوشش پا هست از لباس‌هایی بوده که از سال 1960 میلادی در جهان به خصوص بین بانوان باب شده است. لباسی تنگ است که گاهی گرمکن هم می‌باشد. در در دهه‌های گذشته در ایران هم شلواری مشابه لگ به نام استرج به خصوص توسط ژیمناستیک‌کاران و البته زنان و دختربچه‌ها پوشیده می‌شد که در انتهای ساق آن بندی داشت که به زیر پا می‌رفت و از بیرون آمدن آن از پا جلوگیری می‌کرد؛ لگ پاشنه دار مشابه این نوع شلوار می‌باشد.

جوراب شلواری: نوعی پوشش چسبان زنانه است که غالبا از جنس و الیاف جوراب ساخته می‌شود.
ساق شلواری: ساق نوعی جوراب شلواری است ولی کفی ندارد و تا بالای مچ پا و نازک‌تر از لگ می‌باشد.
لگ: نوعی پوشش چسبان زنانه است که غالبا از جنس شلوار و الیاف با کشسانی بالا ساخته می‌شود.
ساپورت: اصطلاح رایجی در ایران که به بیشتر انواع پوشش پای زنانه که حالت تنگ و چسبان دارد مثل لگ، ساق و جوراب شلواری گفته می‌شود. البته این اصلاح غالبا برای انواع نازک‌تر پوشاک به کار می‌رود.

* لگ و ساق شلواری شباهت زیادی دارند ولی ساق‌ها بدن نمایی بیشتری دارند.
گاهی احساس می‌شود که بدن از زیر ساق دیده شده و حالت پوشانندگی ندارد. در برخی انواع بسیار نازکِ ساق به نظر می‌رسد شخص چیزی بر تن ندارد. لگ از ساق ضخیم‌تر است و اندام از زیر آن نمایان نیست مگر آنکه به صورت تزئینی بخشی از آن را تور کار کرده باشند.
* ساق غالبا با پوشش دیگری مثل شلوارک و دامن پوشیده می‌شود ولی لگ غالبا به تنهایی می‌تواند پوشیده شود.

عکسهای لگ یوگا و پیلاتس ورزشی
 * ساق جنس و الیاف متفاوتی دارد که پوشانندگی کمتری دارد ولی لگ اگر جنس و سایز مناسب انتخاب شود شفافیت ساق را ندارد.
* لگ بیشتر شبیه شلوار است اما جوراب شلواری و ساق شلواری بافت مشابه جوراب دارد.
* ساق تراکم متفاوت بالا و پایین دارد ولی لگ سایزبندی دارد. البته ساق‌هایی با تراکم بالا وجود دارد که پوشانندگی خوبی دارد.
*ساق و لگ هر دو رنگبندی و تنوع دارند ولی تنوع رنگ و طرح در لگ بیشتر است. لگ‌ها دارای انواع رنگ و طرح مثل ابر و باد، فانتزی، کودکانه و... هستند.

مدل لگ رنگی ابر و باد printed legging

  گونه‌ای از لگ‌ها به نام لگ براق شناخته می‌شوند و ظاهر شیک و جذاب دارد. برای مشاهده لگ های براق سایت آرتینا کلیک کنید.
برخی لگ‌ها به علت شباهتشان به لباس غواصی به نام لگ غواصی شناخته می‌شوند. بیشتر لگ‌های براق جزء لگ‌های موسوم به غواصی می‌باشند.
  شلوار جگینگ jeggings نوعی لگینگ با طرح شلوار جین یا لی می‌باشد که خوش فرم و راحت‌تر از شلوار جین می‌باشد.
  نوعی لگ براق از جنس چرم وجود دارد که تن خور خوب و براقیت بالایی دارد که به نام لگ چرم معروف است.
  لگ توری نوعی از لگ‌ها می‌باشند که بخشی از آن از جنس تور و به حالت مشبک تولید شده است.
انواع کمیابی از لگ وجود دارند که به صورت تابه تا یا لنگه به لنگه با رنگ و طرح متفاوت دوخته می‌شوند.
عکس لگ تا به تا یا لنگه به لنگ خاص و متفاوت

قد لگ‌ها متفاوت است و اگر قد بلند دارید حتما توجه کنید که لگ برایتان کوتاه نباشد. البته گاهی برای استایل خود به دنبال شلوارهای کوتاه و حالت سه ربع هستید که می‌توانید از لگ‌های سه ربع با قد 3/4 یا از انواع کوتاه‌تر از قدتان استفاده کنید. به غیر از انواع کوتاه و سه ربع که بلندی آن تا ساق پا است در بیشتر موارد ساق شلوار بلندتر طراحی شده و کمی در کنار مچ، چین می‌خورد.

بیشتر انواع لگ را به عنوان لگ ورزشی می‌توان استفاده نمود. انواع لگ اسپرت غالبا فاق متوسط و بلند دارد که به خوبی بالاتنه را پوشش می‌دهد. انواع ورزشی لگ به نام‌های لگ پیلاتس، شلوار یوگا یا شلوار باشگاه شناخته می‌شود.
لگ ورزشی برای انواع ورزش‌ها مثل یوگا، پیلاتس، ژیمناستیک، بسکتبال، ایروبیک، رقص، نرمش، پیاده روی، طبیعت گردی، کوهنوردی، دوچرخه سواری و...؛ برای انواع اماکن ورزشی مثل باشگاه و سالن بدنسازی مناسب است.

فروشگاه لگ ورزشی مردانه ارزان مشکی Black Legging

لگ‌های ورزشی مقاومت بالایی در حرکت کشسانی بدن دارد و با خیال راحت می‌توانید به تمرینات ورزشی خود بپردازید. حالت کشی و انعطاف بالای آن راحتی ورزشکاران را در ارتقا سطح ورزشی خود فراهم می‌کند. انواع لگ زانویی و سه ربع مناسب استفاده ورزشی می‌باشند.
با استفاده از لگ اسپورت، ورزشکار به خوبی فرم بدن خود را در حین حرکات ارزیابی کرده و به انواع حرکات جهشی، پرشی و کششی با دقت و ظرافت می‌پردازد. با لگینگ ورزشی غالبا کفش کتانی، کفش باله و کفش ورزشی پوشیده می‌شود.

عکس های لگ ورزشی زنانه با کفش کتانی

لگ دخترانه بنابر آناتومی بدن بانوان و لگ پسرانه بنابر اندام آقایان طراحی می‌شود تا اشخاص راحتی بالایی در هنگام استفاده داشته باشند. لگ‌های زنانه تنوع و رنگ‌بندی بالاتری دارند و گاهی در انواع توری، مشبک و طرحدار هم ساخته می‌شوند.
بانوان از لگ برای مهمانی، مجالس و دورهمی دوستانه می‌توانند استفاده کنند ولی لگ مردانه غالبا برای ورزش ساخته شده‌ است. لگ بچه گانه هم برای کودکان مناسب می‌باشد ولی تولید کمی دارد. بیشترین تولید و مصرف لگ برای بانوان می‌باشد.

عکسهای لگ توری مشبک mesh Legging

لگ چاپی از انواع جذاب لگ که موردپسند زنان و دختران می‌باشد و روی آن انواع تصاویر، بافت و اشکال چاپ شده و غالبا درخشندگی و زیبایی منحصربه فردی دارد که کمتر در شلوارهای متداول روزمره دیده می‌شود.
انواع پر نقش و نگار و شلوغ آن را بهتر است با لباس‌های تک رنگ و بدون شکل بپوشید تا جذابیت بیشتر و استایل مناسب‌تری داشته باشید. این مدل با رنگ‌های شاد و خاص غالبا برای بانوان در بازار موجود می‌باشد.

عکس لگ چاپی یا پرینتی قرمز و سفید طرح دار

لگ غالبا مناسب ایام خنک و سرما است و در تابستان کمتر استفاده می‌شود. برای لگ تابستانه از انواع لگ ظریف و خنک استفاده می‌شود. مدل لگ زمستانه برای فصل سرد ساخته شده و غالبا از جنس خز، کرک و یا دارای لایه‌ای از خز و کرک داخلی هستند. لگ خزدار زمستانی سایت آرتینا یکی از مدل‌های گرم مناسب هوای سرد می‌باشد.

عکسهای لگ تو کرک دخترانه زمستانی
نسبت به انواع دیگر دارای ضخامت بیشتری هستند و به همراه مانتو و پالتو هم پوشیده می‌شوند. جنس گرم و لطیفی دارند و از ورود هوای سرد به شلوار جلوگیری می‌کنند و مناسب دماهای زیر صفر می‌باشند. یه نوع گرمکن محسوب می‌شود که غالبا از پنبه و پشم در آن استفاده شده است. لگ حوله‌ای و برخی انواع لگ چرم به نام لگ چرم تو کرکی مناسب هوای سرد و یخ زمستانی است.

عکس لگ خردار زمستانی

لگ از آن دسته لباس‎هایی است که انتخاب درست و غلط نوع آن روی تیپ و ظاهر شما تاثیر زیادی می‌گذارد. خانم‌های شیک پوش و خوش لباس زیادی از طرفداران این نوع پوشاک هستند. پوشیدن لگ برای بانوان مسن باعث تازه شدن حس جوانی در آن‌ها می‌شود.

فروشگاه لگ اسپرت زنانه شیک و خاص
لگ با تاپ بلند، تونیک بلند، شومیز، تاپ گشاد، ژاکت، کت، شنل و با انواع کفش، کتانی و بوت هم پوشیده می‌شود. انواع سه ربع و کوتاه را با تاپ کوتاه می‌توان پوشید البته این مدل‌ها کاربری کمتری دارند و مناسب استفاده در هر مکانی نیستند. برای دورهمی‌ها، خانم‌های سایز بزرگ بهتر است از لباس یا تونیک بلند در کنار لگ استفاده کنند تا استایل بهتری داشته باشند. لگ غالبا حالت غیررسمی و گاهی فانتزی دارد ولی با ترکیب و ترفندهای مناسب در ست کردن با لباس‌های دیگر می‌توان آن را مناسب مجالس رسمی نمود. لگ مشکی از انواع رسمی و مناسب پوشیدن با مانتو و لباس بلند می‌باشد. برای تیپ مجلسی می‌توانید از کفش پاشنه بلند، بوت یا نیم بوت به همراه یک لگ مجلسی مناسب استفاده کنید. 

تصاویرتیپ مجلسی با لگ
از لگ طرح جین به همراه پوشاک و اکسسوری جین می‌توان استفاده کرد. انواع تک رنگ و بدون بافت مناسب پوشیدن با مانتو و لباس بلند هستند. طیف بالای رنگی انواع لگ کمک می‌کند تا به راحتی بتوانید آن را با انواع لباس ست کنید. برخی لگ‌ها تم شاد و شیک دارند که برای ورزش‌های پرتحرک، مهمانی شاد و تولد مناسب می‌باشند.
عکس لگ قرمز زیبا و جذاب

0
نظرات
    ارسال نظر
    • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
    • - نظرات شما برامون مهمه
    برگشت به بالا