همه مدل ها
کلاه شاپویی مردانه زنانه مدل سوزنی
کلاه شاپو کلاسیک از دسته کلاهای لبه کوتاه که به کلاه جاهلی نیز معروف است. این کلاه وزن بسیار کمی دارد و روی سر راحت بوده و به صورت فری سایز مناسب استفاده مردان و زنان از سنین تینیجری تا بزرگسال می باشد.
کلاه لبه دار مدل شهرزادی زرشکی طرح بند طنابی
کلاه دایره ای شهرزادی با لبه های 10 سانتی و بند تنظیم برای کم کردن دور سر،از این کلاه علاوه بر استفاده های مجلسی و مهمانی ها برای عکاسی در چهار فصل سال نیز استفاده می شود.
کلاه لبه پهن (12cm) مدل شهرزادی رنگ سورمه ای تیره
کلاه نمدی لبه دار بلند از پرکاربردترین کلاه های ژورنالی در عکاسی و تهیه کلیپ های ویدئویی است. این کلاه دایره ایِ دخترانه، فری سایز است و برای دختران نوجوان تا بانوان بزرگسال مناسب می باشد.
کلاه سر تخت فدورا زنانه و مردانه مدل کلاسیک
کلاه سبز فدورایی مدل نمدی ضخیم با لبه تخت 8 سانتیمتری و نخ کم کردن دور سر در داخل کلاه، این کلاه جدید برای استفاده با انواع استایل های کژوال، اسپرت، خیابانی، مجلسی و همچنین عکاسی گزینه ایده آلی محسوب می شود.
کلاه نمدی لبه دار مدل فدورایی رنگ آجری
کلاه فرنگی دخترانه و رنانه مدل سرتخت با رنگ خاص آجری، از این کلاه فدورا رنگی در ست کردن با استایل های مختلف، عکاسی و مدلینگ استفاده می شود.
کلاه نمدی پسرانه دخترانه مدل خاخامی جدید
کلاه کمربند دار فدورایی از جنس پشم مصنوعی کوبیده شده، مناسب برای مردان و زنان بزرگسال و همچنین دارای نخ کم کردن دور سر برای استفاده کودکان و نوجوانان
کلاه شاپو (کلاسیک) مشکی/ لبه تخت
کلاه تمام لبه خاخامی با کمربند تزئینی چرمی در دور کلاه مناسب برای مردان و زنان از سنین نوجوانی تا بزرگسال و قابل استفاده در استایل های رسمی و کلاسیک
کلاه کابویی دخترانه پسرانه مدل وسترنی/ بند دار
کلاه مدل کابوی که به کلاه گاوچران ها نیز معروف است، از دسته کلاه های ترند برای اسب سواری، عکاسی، طبیعت گردی،کوهنوردی، مدلینگ و هماهنگ با استایل های هیپ هاپ، اسپرت و کلاسیک می باشد.
کلاه سرتخت لبه دار/ دایره ای مردانه و زنانه
کلاه دور تا دور لبه دار که با نام های کلاه پهلوی، کلاه دایره ای، کلاه فرنگی، کلاه شاپو کلاه فدورا و...استفاده می شود و با استایل های کلاسیک و مدرن هماهنگی خوبی ایجاد می کند.این مدل کلاه نمدی دارای بند تنظیم برای کم کردن دور سر نیز می باشد.
کلاه فدورا قرمز دخترانه پسرانه نمدی مدل ساده تخت
کلاه فدورا زنانه سر تخت کلاسیک (دوردوخت) با لبه تخت و ثابت از جنس نمد ضخیم
کلاه نمدی شهرزادی/ شاپویی گرد و لبه دار زنانه دخترانه
اسم این مدل کلاه لبه دار زنانه برگرفته از فیلم شهرزاد به نام کلاه شهرزادی نامیده می شود که در اصل از دسته کلاه شاپویی ها می باشد. با توجه به نخی که جهت کم کردن دور سر داخل کلاه قرار دارد می توان برای سنین نوجوانی و بالای 8 سال نیز استفاده کرد.
کلاه خاخامی پسرانه و دخترانه مدل دایره ای سر تخت زرشکی
کلاه فدورا که به کلاه شابگاهی یا کلاه شاپویی نیز معروف است با لبه 8 سانتیمتری و دور سر 57 به همراه نخ تنظیم دور سر برای سایز های کوچکتر. جنس این مدل کلاه دایره ای از نمد و پشم متراکم و کوبیده است و نقاب دور تا دور کلاه ثابت و تخت می باشد.
کلاه سر تخت فدورایی رنگ شتری طرح مدرن/ مردانه و زنانه
کلاه فدورا دخترونه و پسرونه مدل اسپانیش که به آن کلاه خاخامی نیز گفته می شود. بخش گنبدی این کلاه به صورت تخت و لبه ها نیز ثابت و استایل کلاسیکی دارند. جنس کلاه از پشم متراکم با ضخامت نسبتا زیاد است و برای تمام فصول قابل استفاده می باشد.
کلاه نمدی مدل شهرزاد جدید صورتی دخترانه و زنانه
نام این مدل کلاه های دخترانه شهرزادی برگرفته از فیلم شهرزاد است. از این کلاه لبه پهن در عکاسی طبیعت، آتلیه و شرکت در مراسم ، مهمانی ها، جشن ها و دورهمی ها استفاده می شود. برای استفاده دختران نوجوان، در داخل کلاه یک بند جهت کم کردن دور سر وجود دارد.
کلاه فدورا خاخامی سفید برفی تخت پسرانه دخترانه
کلاه فدورا سفید سر تخت که به کلاه خاخامی یا کلاه شاپویی نیز معروف است. کلاهی کلاسیک و مدرن با ضخامت زیاد و لبه های ثابت که علاوه بر ست شدن با استایل و لباس های مختلف برای مردان و زنان، می توان به عنوان کلاه فدورا عروس نیز استفاده کرد.
کلاه فدورا لبه بلند دخترانه و زنانه مدل سرتخت کلاسیک
کلاه فدورا دخترانه صورتی با طراحی ساده و لبه استاندارد 8 سانتیمتری و دور کلاه 57 سانتیمتر که مناسب بزرگسال و تینیجر می باشد. جنس این کلاه سر تخت از نمد (پشم مصنوعی کوبیده) بوده و لبه دور کلاه ثابت می باشد.
کلاه شاپو شهرزادی لبه بلند | نمدی ضخیم زنانه و تینیجر
کلاه فرنگی زنانه لبه دار و گرد مدل بند دار که به کلاه شاپو شهرزادی معروف است . در این مدل کلاه لبه دار دخترانه می توان لبه ها را خم و حالت دار کرد و یکی از بهترین گزینه ها برای عکاسی با استایل های مختلف می باشد.
کلاه فدورا مشکی لبه دار مدل اسپنیش مردانه و زنانه لبه 8سانتی
کلاه دور دار دخترانه پسرانه کلاسیک که به کلاه فرنگی معروف است و با نخ تنظیم دور کلاه برای سنین 10 سال تا بزرگسال مناسب می باشد. این کلاه مشکی لبه دار از دسته کلاه های فدورایی با استایل مدرن است که علاوه بر تیپ های اسپرت برای مجالس رسمی نیز مناسب می باشد.
مدل کلاه خاخامی دخترانه /پسرانه طرح اسپانیش لبه کوتاه
از انواع کلاه فدورایی مشکی با جنس پشم کوبیده و با لبه های صاف، بخش بالایی این کلاه از نوع سر تخت (بدون خمیدگی) است که به کلاه اسپانیش معروف است. کلاه گرد دخترانه و پسرانه ای که با توجه به نخ تنظیم سایز از 8 سال تا بزرگسال قابل استفاده می باشد.
کلاه کابویی زنانه و دخترانه مدل فدوار رنگ گلبهی
کلاه لبه دار کلاسیک مدل سر گرد، که یک اکسسوری کاربردی برای استفاده در تولد، پارتی، تفریح، عکاسی و ... می باشد.ظاهر شیک و مدرن این کلاهِ دوره دار، در کنار کیفیت بالا و ضخامت مناسب نمای زیبایی را روی سر و در مراسم مختلف ایجاد خواهد کرد.
کلاه شاپویی شهرزادی زنانه/ دخترانه بدون لبه کلاسیک
مدل کلاه نمدی زنانه جدید با دیواره های نسبتا بلند و لبه ی کوتاه که به زیبایی بر روی سر می نشیند و ایستایی و فرم خوبی دارد.در این کلاه مدل شهرزادی، دو بند به شکل پاپیون گره خورده و با استایل های مجلسی و رسمی هماهنگی دارد و برای عکاسی نیز ایده آل می باشد.
کلاه خاخامی مشکی نمدی مدل کلاسیک (زنانه و مردانه)
کلاه شاپویی ساده مشکی از دسته کلاه های خوش فرم و زیبایی است که از گذشته تاکنون مورد استفاده قرار می گرفته و با انواع لباس های رسمی و اسپرت ست می شود.این کلاه دور گردِ فدورایی با دو فرورفتگی در قسمت بالا و لبه کاملا تخت ایستایی مناسبی روی سر دارد.
کلاه ایندیانا جونز رنگ گلبهی مدل RT-705
کلاه خاخامی زنانه با رنگ زیبای گلبهی مناسب دختران 8سال تا بزرگسال که از دسته کلاه های شاپویی لبه صاف است که به کلاه شاپو آمریکایی نیز شهرت دارد، از موارد استفاده این کلاه ها در مراسم تولد، چشن ها، عکاسی در مسافرت (جنگل، کوه و...) و آتلیه اشاره کرد.
کلاه مدل گرد دخترانه طرح ساده فدورا RT-706
کلاه لبه دار اصل دخترانه با لبه 7 سانتی و جنس مرغوب علاوه بر محافظت در برابر آفتاب می تواند گزینه ای عالی برای ثبت خاطرات، عکاسی و استفاده با تیپ های رسمی، نیمه رسمی و اسپرت باشد، و با توجه به داشتن نخ تنظیم برای دختران 8سال به بالا قابل استفاده می باشد.
کلاه لبه دار شهرزادی اصلی/ رنگ مشکی
کلاه لبه دار نمدی مدل شهرزادی با قابلیت خم شدن لبه ها و نخ کم کردن اندازه دور سر. این کلاه مدل فدورا شهرزادی یک انتخاب عالی برای عکاسی در زمینه مدلینگ، فشن، طبیعت،مسافرت و آتلیه می باشد.
کلاه کابویی زنانه | مردانه (Cowboy Hat 2022)
کلاه کابویی یا وسترنی دخترانه و پسرانه با دوخت های تزئینی درشت روی بدنه و بند نگهدارنده از جمله شیک ترین کلاه های لبه دار می باشد. جنس این مدل کلاه کابویی مردانه از جیر بوده و وزن بسیار کمی دارد.
مدل جدید کلاه لبه دار شهرزادی طرح بند دار
کلاه دور دار گنبدی شکل از جنس پشم کوبیده فشرده شده با لبه 10 سانتی متری و قابل خم و کنگره دار کردن به دلخواه می باشد.این کلاه ها معروف به کلاه های شهرزادی نیز می باشند و از آنها در عکاسی، ساحل، تفریح و ... می توان استفاده کرد.

تفاوت کلاه خاخامی و فدورا چیست؟

از لحاظ شکل ظاهری تا حدودی نزدیک به هم هستند اما کلاه خاخامی را می توان یک زیر دسته از کلاه های فدورا دانست که امروزه اغلب از جنس پشم متراکم و نمد ساخته می شود.

عکس با کلاه خاخامی

استایل با کلاه خاخامی

کلاه پهلوی چیست؟

کلاه شاپو در تاریخ گذشته ایران جایگاه ویژه‌ای داشته و در زمان پهلوی استفاده از این کلاه مرسوم بوده است. در سال 1306 طبق دستور رضا شاه، مدیران و کارمندان دولتی ملزم به استفاده از کلاه پهلوی شدند و سپس دانش‌آموزان مجبور به استفاده از کلاه شاپو شدند. پس از تصویب قانونِ لباس متحدالشکل؛ مردم عادی نیز باید از کلاه پهلوی استفاده می‌کردند.

رضا خان علاقه زیادی به تجددگرایی و مشابه کردن پوشش ایرانیان به کشورهای اروپایی داشت. طبق قوانینی که رضا خان وضع کرد تا حدودی تغییر ظاهر و پوشش در ایران ایجاد شد و کلاه فدورا یکی از این پوشش ها بود.

استایل با کلاه شاپو قرمز

مردان غالبا کلاه شاپو یا کلاه فدورای کلاسیک را با کت و شلوار و گاهی همراه با جلیقه می‌پوشند. استفاده از کت و شلوار، سبک رسمی و شیک در اشخاص ایجاد می‌کند و بهتر است از انواع غیر فانتزی شاپو برای این سبک استفاده شود.

عکس با کلاه فدورا

کلاه خاخامی مردانه دیجی کالا

کلاه شاپو را با شلوار جین نیز می‌توان استفاده نمود. اگر از شلوار جین و لباس‌های اسپرت استفاده می‌کنید بهتر است از انواع امروزی‌تر کلاه شاپویی استفاده کنید تا سبک غیررسمی مناسبی داشته باشید.

کلاه خاخامی به انگلیسی

عکس کلاه خاخامی

کلاه شهرزادی

به علت اینکه از کلاه شاپو در سریال خانگی شهرزاد استفاده شده بود و شخصیت شهرزاد از این کلاه استفاده می‌کرد در سال‌های اخیر کلاه شاپویی به نام کلاه شهرزادی نیز شناخته می‌شود.

کلاه خاخامی مشهد

تولیدی کلاه خاخامی و فدورا

ویدئو زیر شامل تمامی مراحل تولید کلاه های فدورایی از پشم تا قالب گیری و آماده سازی می باشد.

کلاه پانامایی

همان کلاه فدورا است با این تفاوت که جنس نمونه های اصلی آن از برگ گیاهان خاصی تولید می شود و اولین بار در شهر پاناما به معروفیت و استفاده عمومی رسید و از آنجا به دیگر کشور ها منتقل شد.